5 powodów dla których warto mieć konto bankowe

Finance CSR

Ostatnimi czasy zdarzało mi się rozmawiać na tematy finansowe z moimi znajomymi. Byłem zaskoczony faktem, że niektóre osoby, będąc studentami nie posiadają żadnego konta w banku. Co najlepsze, tłumaczą to jednym argumentem – nie potrzebne mi jest. Jednak gdy dochodzi do sytuacji, w której muszą zrobić przelew. Udają się na pocztę w celu dokonania ów przelewu i pani w okienku prosi o dodatkowe pieniądze za realizację transakcji, robią wielkie oczy ze zdziwienia.

Osobiście uważam, że w erze konto osobistych za realne 0zł, każdy może mieć konto w banku. Obniża się także wiek w którym zakładamy konto bankowe, nie jest to już okres w którym zaczynamy pierwszą pracę, przełom ukończenia liceum i rozpoczęcia studiów. Wiąże się to rzecz jasna z ułatwieniem możliwości przesyłania rodzicom do swoich dzieci pieniędzy.

Dziś przedstawię wam kilka powodów dla których warto mieć konto bankowe, a część osób sceptycznie podchodzących do tego zagadnienia sama się przekona.

 1.  Opłacanie rachunków przez internet
  To jeden z najważniejszych argumentów. Szczególnie jeśli chodzi o stronę finansową. Znakomita większość banków nie pobiera opłat za przelewy internetowe, w przeciwieństwie do Poczty Polskiej czy placówek bankowych. Na poczcie przelew bankowy kosztuje aż 2,50zł!
  Dodatkowo zaoszczędzamy także czas, który przeznaczyli byśmy na wycieczki na Pocztę.
 2. Zarabianie na wydawaniu
  Brzmi kuriozalnie, ale to rzeczywistość. Wiele banków oferuje premię nawet w wysokości 500zł (MBank), lub zwrot nawet do 5% za wydane pieniądze naszą kartą debetową (T-Mobile Usługi Bankowe). Dodatkowo większość kont jest oprocentowana, co oznacza że pieniądze znajdujące się na nim zarabiają.
 3. Łatwy monitoring wydatków
  Śledzenie wydatków w historii transakcji wykonanych z naszego konta lub za pośrednictwem karty to nie problem. Niektóre banki oferują także możliwość prowadzenia budżetów.
 4. Płacenie za zakupy internetowe
  Teraz już prawie każdy robi zakupy przez internet, posiadając konto w banku szybko i sprawnie zapłacisz za zakupione rzeczy.
 5. Dochody na konto
  Gdy posiadasz konto bankowe twój pracodawca, rodzice będą mogli przelewać ci na nie środki.
  Posiadanie konta bankowego to także wymóg przy stypendium czy kredycie studenckim.
 6. Możliwość oszczędzania
  Banki oferują rożne formy oszczędzania. MSaver w Mbanku pozwoli ci oszczędzać określoną kwotę w miesiącu lub dany procent od transakcji.
  Posiadając konto zyskujemy także dostęp do innych form takich jak lokaty, konta oszczędnościowe.

Namówiłem cię do posiadania konta w banku?

Jeśli namówiłem cię do posiadania konta w banku to się cieszę, na pewno nic na tym nie stracisz, a możesz tylko zyskać. Szczególnie jeśli chodzi o rozwój osobisty.

 

Na twoje pierwsze konto polecam ci bank z którego sam korzystam. Założyłem w nim swój pierwszy rachunek bankowy nie mając jeszcze 18 lat. Od tamtej pory się na nim nie zawiodłem. MBank wiedzie prym jeśli chodzi o bankowość internetową, zakładam że jeśli trafiłeś na tyn artykuł to będzie to dla ciebie kolejnym argumentem do zapoznania się z ofertą banku i złożenia wniosku o otwarcie konta.

Zapoznaj się z ofertą MBanku