Kilka kont bankowych? To się opłaca

Żyjemy w erze darmowych kont bankowych. Większość osób na studiach posiada już własne konto, lub nawet kilka. No właśnie? Czy posiadanie kilku kont w różnych bankach ma jakiś sens? Sprawdźmy to.
Gdy posiadanie konta w banku kosztuje nas realne 0zł, a założyć je można nie wychodząc z domu przez internet, powinniśmy zastanowić się nad faktem posiadania kilku kont bankowych.
Poniżej przedstawię kilka powodów dla których warto mieć więcej niż jedno konto, i nie chodzi tutaj wcale o promocje oferowane ostatnimi czasy tak licznie przez banki.

Awaryjność banków

Tak, awarie także zdarzają się w bankach. Szczególnie jesteśmy na nią narażeni jeśli korzystamy z platform internetowych. Czasami po prostu coś się zepsuje i trzeba poczekać, aż usterka zostanie naprawiona, a my będziemy mogli w pełni korzystać z naszego rachunku.

Awaria systemów transakcyjnych to nie jedyny problem jaki czyha na klientów banków. Coraz częściej ogłaszane są przerwy techniczne powodujące niemożność zalogowania się na konto. Przerwy te spowodowane są modernizacją coraz bardziej skomplikowanych i rozrastających się sieci bankowych. W przyszłości będą coraz częstsze.


Posiadanie dodatkowego konta uchroni nas przed awarią w jednym z banków 

Więcej banków = więcej możliwości

Co dwa to nie jeden. Posiadanie kilku kont bankowych otwiera przed nami szersze perspektywy. Większy wachlarz ofert, a także możliwość korzystania z tańszych usług w jednym z naszych banków, co pozwala zaoszczędzić trochę grosza. 

Więcej banków, to więcej obowiązków

Posiadanie kilku kont bankowych wcale nie wiąże się z większym czasem poświęconym na obsługę tych kont. Zastanów się tylko ile tak na prawdę poświęcasz czasu, aby obsłużyć swoje jedno konto? Zakładam że nie jest to jakiś przerażający wycinek twojego życia, więc zapewniam że mając więcej kont nie spędzisz całego dnia w internecie lub w placówkach banków.

Jaki bank wybrać na dodatkowe konto?

Warto było by abyśmy nie podnosili dodatkowych kosztów za kolejne konto. Jednym z rozwiązań jest poszukanie darmowych kont bankowych. Zajrzyj więc do Rankingu kont osobistych – sierpień 2016.

Osobiście jednak polecam eKonto w mBanku, jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem.

Porównanie kilku kont bankowych

Korzystając z poniższej porównywarki kont osobistych dobierzesz najlepszą ofertę dla siebie.