X powodów dla których nigdy nie będziesz bogaty

Wiele osób wciąż zastanawia się jak zarobić fortunę. Powiedzenie że pierwszy milion trzeba ukraść jest tak prawdziwe jak to, że ziemia jest płaska. Według mnie na pierwszy milion trzeba ciężko zapracować i mieć odrobinę szczęścia. Żeby pracować trzeba mieć wiedzę z danej dziedziny w której chcemy zarabiać, lub też sukcesywnie ją pogłębiać. W tym artykule pokażę wam kilka powodów dla których nigdy nie będziecie bogaci.

Aby nie być bogatym trzeba robić parę rzeczy, które wypunktowałem i opisałem poniżej. Do tego aby tracić pieniądze, lub wydawać je w głupi sposób także trzeba mieć zapał i wiedzieć jak to robić.

 

 1. Słomiany zapał

  To pierwszy i najczęściej popełniany błąd. Napalamy się na oszczędzanie, na początku odkładamy za dużo, później zaczyna nam brakować pieniędzy, więc podbieramy z tych odłożonych. Podbieramy nasze oszczędności do tego czasu, aż się skończą, bo zazwyczaj bilans miesięczny oszczędności jest ujemny. Rozczarowani tym że nic nie odłożyliśmy już więcej nie próbujemy oszczędzać. Nawet jeśli próbujemy to skutecznie jesteśmy ku temu zrażeni.

 2.  Nie inwestujesz w siebie

  Kolejny błąd, drugi na mojej liście najczęściej popełnianych przez osoby które chcą być bogate. Inwestowanie w siebie jest jedną z najcenniejszych rzeczy jakie możemy robić. Jednak jest bardzo niedocenionym miejscem lokacji naszych oszczędności. Pomyśl że jeśli miałbyś ukończony odpowiedni kurs, lub znałbyś perfekcyjnie angielski to mógłbyś zmienić pracę na lepiej płatną. Twoje dochody wzrastają – możesz więcej zaoszczędzić i zainwestować. Warto więc pomyśleć nad kursem językowym lub specjalistycznym szkoleniem.

 3. Nie realizowanie marzeń

  Każdy je ma – marzenia. Jest to jeden z najlepszych motywatorów do działania. Wszyscy zapewne wiedzą, że aby skutecznie oszczędzać trzeba mieć cel. Marzenie jest jednym z najlepszych celi, a przynajmniej najlepiej motywujących narzędziem do oszczędzania.

  Prosta metoda oszczędzania: Cel –> Oszczędzanie –> Realizacja celu

  Wydawać by się mogło iż przez ten sposób nie będziemy bogaci. Trzeba zwrócić uwagę na to, iż proces oszczędzania bardzo związany jest z nawykiem. Jeśli wyrobimy nawyk oszczędzania i dodatkowo zostaniemy za to wynagrodzeni poprzez realizację naszego marzenia (celu) to będzie nam się łatwiej i przyjemniej oszczędzało w przyszłości.

 4. O twoje pieniądze nie zadbają inni

  Jedną z najlepiej dbających osób o fundusze osobiste jesteś ty. Nikt lepiej się tym nie zajmie, korzystanie z gotowych recept w internecie, lub zasięganie rad u doradców finansowych i kurczowe trzymanie się ich jest złym pomysłem. Owszem można konsultować się z osobami zawodowo zajmującymi się finansami, inwestowaniem czy oszczędzaniem. Jednak ostateczną decyzję zawsze podejmij osobiście. Tylko ty i wyłącznie ty będziesz odpowiedzialny za skutki podjętej decyzji.

 5. Marnowanie czasu

  Ten podpunkt zna chyba każdy. Ile czasu spędzasz przed komputerem nie robiąc na nim nic produktywnego? Facebook, Twitter czy inne media społecznościowe otwarte są cały czas w zakładkach twojej przeglądarki, na wszelki wypadek gdyby ktoś napisał lub gdyby pojawił się nowy twitt. Znasz to prawda? Polecam zrobić rekonesans czasu spędzonego w internecie, doskonałym narzędziem do tego jest program Rescuetime. Aplikacja zbiera informację na temat tego ile czasu spędzamy w danym miejscu w internecie, pod koniec tygodnia wysyła nam raport. Strony można dodawać do kategorii tych produktywych i tych na których tracimy cenny czas.

 6. Pasja, a raczej jej brak

  Każdy człowiek powinien mieć zajęcie, nad którym pochyli się po obowiązkach/pracy, żeby najzwyklej nie zwariował. Nie można cały czas uganiać się za zarobkiem, długo tak się nie da. Życie nie jest stabilnym i wciąż nie da robić się tego samego bez końca. Nasz organizm kiedyś odmówi współpracy, dlatego powinniśmy mieć odskocznie od pracy i obowiązków. Pasja wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Jeśli jeszcze jej nie masz to poszukaj sportu, który Cię interesuje i po prostu zacznij go amatorsku uprawiać.