Zamiast wstępu

Zainspirowany różnymi blogami finansowymi, zmotywowany tym że trochę lat już mam na karku (24), postanowiłem zainteresować się swoją przyszłością finansową.
Ale w jaki sposób można zabrać się za oszczędzanie, a co dopiero za inwestowanie tych oszczędności skoro nie ma się własnych przychodów, a jest się na utrzymaniu rodziców?

Przede wszystkim, aby nakreślić moją sytuację pokrótce przedstawię wam ją.
Skończyłem policealną szkołę zawodową (otrzymałem tytuł: ratownika medycznego), stoczyłem 5 letnią walkę o medycynę w tym roku się udało. Wraz z moim największym sukcesem życiowym przyszła mi pewna myśl do głowy. Mianowicie – jak skończę studia będę mieć 30 lat! (sic).

Spoglądając na to jeszcze bardziej pesymistycznym okiem przez kolejne 6 lat rodzice będą musieli mnie utrzymywać, a co za tym się kryje, przez kolejne sześć lat nie będę miał własnego przychodu.
(Teraz powinny odezwać się osoby które studiując pracują. Już je uspokajam, na medycynie takiej możliwości nie ma. Każdy wolny czas spędza się nad książkami. Chyba nie chciał byś iść do lekarza, który zamiast się uczyć pracował :)?)
To był główny motor do zainteresowania się finansami, metodami oszczędzania i inwestowania.

Po 6 latach medycyny

Po sześciu latach ciężkich studiów będę z niczym, poza zagwarantowaną pracą jako lekarz – to raczej pewne.
Dlatego chcę stworzyć poduszkę finansową. która pozwoli mi choćby na zmianę miejsca zamieszkania. Kupno samochodu, lub dalsze inwestowanie.
Wyjście w mojej sytuacji jest tylko jedno – kredyt studencki i umiejętne obracanie tym kapitałem, oraz silna wola aby nie wydawać otrzymywanych pieniędzy na codzienne życie, a tym bardziej moje zachcianki.

Kredyt studencki

Jest to aktualnie najlepsza oferta kredytowa na rynku. Można ją nazwać „szansą życiową”, dlatego że tak tanio kredytu już nigdy nie dostaniemy. Dodatkowo jeśli posiadamy silną wolę, trochę wolnego czasu, to można na tym kredycie zarobić i to nie mało!

Opowiem wam więc od podstaw moją historię związaną z składaniem wniosku o kredyt studencki. Przyznawaniem go, a także będę pisał o tym w jaki sposób obracam pieniędzmi z tego kredytu.

 

Czym jest kredyt studencki?

Dowiedz się czym jest kredyt studencki. Tutaj.